Dlaczego niektóre suplementy są tylko dla kobiet, a inne tylko dla mężczyzn?

24-05-2017

Mężczyźni i kobiety różnią się od siebie pod wieloma względami. Mamy zupełnie inne potrzeby, dlatego warto zatroszczyć się o skuteczną suplementację, jaka będzie dobrana indywidualnie. Dzisiaj w aptece możemy bez problemu znaleźć ciekawe zestawy witamin, jakie są dedykowane konkretnie dla kobiet albo dla mężczyzn. To doskonała opcja do wykorzystania, dzięki której kompleksowo zatroszczymy się o swoje zdrowie, dlatego warto mieć to na uwadze i wybrać dla siebie najlepszy zestaw.

Witaminy i minerały na urodę

Zestawy witamin i minerałów dla kobiet są specjalnie skomponowane w taki sposób, by zapewnić zdrowie, siłę i energię do działania. Dla kobiet niezwykle ważny jest także wygląd, kondycja skóry, włosów czy paznokci i tego rodzaju preparaty z apteki posiadają między innymi cynk, jod, niacynę, czy witaminę A i biotynę. W ten sposób można zadbać o swój wygląd i cieszyć się idealnym zdrowiem, a to przecież dopiero początek.

Dbaj o kości i serce

Kolejnym aspektem, o jaki powinny się zatroszczyć kobiety jest zdrowy układ kostny. Często pojawia się problem z osteoporozą, więc lepiej postawić na skuteczną profilaktykę. Witaminy dla kobiet to między innymi cenna witamina D oraz witamina K, dzięki którym idealnie zadbamy o zdrowie swoich kości. Dodatkowo w takich zestawach można także znaleźć minerały i witaminy, jakie wspomagają pracę serca, regulują ciśnienie krwi i krążenie żylne, a także niwelują uczucie zmęczonych, ciężkich nóg, więc jak najbardziej warto postawić na takie opcje, jakie spełnią nasze oczekiwania. Kobiety często też narzekają na zmęczenie, warto więc wybierać specjalnie skomponowane witaminy z apteki, które w swoim składzie posiadają magnez, żelazo czy potas, a także witaminy z grupy B.

Zestawy witamin dla mężczyzn

Witaminy dla mężczyzn to doskonały zestaw, który wpływa na ogólną sprawność i reguluje poziom testosteronu, między innymi dzięki obecności cynku. Dodatkowo w takich preparatach spotkamy żeń-szeń czy imbir, które pozytywnie wpływają na sprawność seksualną i fizyczną, a także umysłową. Warto także poszukać witamin i związków mineralnych, które hamują wypadanie włosów, z czym mężczyźni często mają przecież problem. Dodatkowo w takich zestawach możemy znaleźć witaminę D, magnez oraz inne substancje, jakie usprawniają pracę serca.

Warto zadbać o suplementację

Odpowiednio dobrane suplementy diety wzmacniają cały organizm i pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, dzięki czemu możemy zapewnić sobie pełną ochronę. Zestawy witamin dla mężczyzn i dla kobiet to odpowiedź na indywidualne zapotrzebowanie, dlatego warto stawiać właśnie na taką opcję. W ten sposób możemy dostarczyć swojemu organizmowi właśnie to, czego potrzebuje najbardziej.

Wybierz preparat dla siebie

W aptece można dzisiaj znaleźć wiele preparatów dedykowanych konkretnie dla kobiet lub dla mężczyzn. Wystarczy zapoznać się ze składem witamin i minerałów i zastanowić się nad tym, jaka opcja będzie dla nas najbardziej komfortowa. Warto o siebie dbać, a skuteczna suplementacja stanowi najlepszą profilaktykę w przypadku wielu chorób.